REGULAMIN REKRUTACJI
NA ROK SZKOLNY 2007/2008

1. Do klasy pierwszej liceum profilowanego, technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej może być przyjęty uczeń, który ukończył gimnazjum i przystąpił do egzaminu gimnazjalnego.
2. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej zasadniczej szkoły zawodowej powinni posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie oraz zaświadczenie z zakładu pracy, w którym uczeń będzie odbywał praktyczna naukę zawodu
3. Pierwszeństwo przyjęcia do liceum profilowanego mają uczniowie, którzy w pozostawionej do dyspozycji komisji rekrutacyjnej, punktacji otrzymali minimum 75 punktów na 200 punktów możliwych do uzyskania przez ucznia. Punkty pozostawione do dyspozycji szkoły przydziela się według następujących zasad:

LICEUM PROFILOWANE / TECHNIKUM

  • świadectwo z wyróżnieniem 8 pkt
  • ocena z zachowania wzorowa 8 pkt, bardzo dobra 5 pkt
  • za każdą ocenę z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz informatyki na świadectwie ukończenia szkoły przyznajemy
    - celującą 12 pkt
    - bardzo dobrą 10 pkt
    - dobrą 8 pkt
    - dostateczną 6 pkt
    - dopuszczającą 2 pkt
  • sukcesy w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych do 24 pkt
  • wyniki egzaminu gimnazjalnego - cześć humanistyczna 50 pkt
  • wyniki egzaminu gimnazjalnego - cześć matematyczno- przyrodnicza - 50 pkt
  • liczbowo określona średnia ocen z historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, geografii, fizyki i astronomii, chemii - maksymalnie 12 pkt

Wymagane dokumenty:
- podanie,
- życiorys,
- 3 zdjęcia,
- świadectwo ukończenia gimnazjum,
- zaświadczenie OKE o uzyskanej liczbie punktów na egzaminie gimnazjalnym
- w technikum dodatkowo zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej odbywa się na podstawie analizy przedłożonych dokumentów:
- świadectwo ukończenia gimnazjum - przedmiot wskazany przez komisję rekrutacyjną - technika,
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie,
- zaświadczenie z zakładu pracy, w którym uczeń będzie odbywał praktyczna naukę zawodu,
- podanie,
- życiorys,
- 3 zdjęcia.

Złożone wnioski rozpatrywane będą w kolejności wpływu.

4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych bądź zdrowotnych uniemożliwiających przystąpienie w normalnym terminie do egzaminu gimnazjalnego, dopuszcza się możliwość późniejszego rozpatrzenia wniosków o przyjęcie do liceum profilowanego, po zdaniu egzaminu w wyznaczonym terminie (Dodatkowy termin rekrutacji ustala dyrektor placówki po 20 sierpnia każdego roku).
5. Laureaci konkursów o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmował w całości lub poszerzał treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do liceum profilowanego lub szkoły zawodowej niezależnie od kryteriów, o których mowa w pkt 3.
6. Rekrutacja uczniów do klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej odbywa się na podstawie analizy przedłożonych dokumentów (świadectwo ukończenia gimnazjum - przedmiot wskazany przez komisję rekrutacyjną - technika, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań (pkt 2), zaświadczenie z zakładu pracy, w którym uczeń będzie odbywał praktyczną naukę zawodu). Złożone wnioski rozpatrywane są w kolejności wpływu.
7. Rekrutacja słuchaczy do klas pierwszych szkół dla dorosłych odbywa się na podstawie analizy przedłożonych dokumentów (świadectwa ukończenia szkoły stanowiącej podstawę danego typu szkoły do której przyjęcia ubiega się słuchacz, zaświadczenie lekarskie i inne wymagane dla danego typu szkoły dokumenty). Złożone wnioski rozpatrywane są w kolejności wpływu.
8. Przy przyjmowaniu do liceum profilowanego, zasadniczej szkoły zawodowej, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym oraz tej samej daty wpływu wniosku, pierwszeństwo mają:
- Sieroty, osoby przebywające w placówkach opiekuńczo - wychowawczych oraz osoby umieszczone w rodzinach zastępczych,
- Kandydaci o ukierunkowanych i udokumentowanych zdolnościach, którym ustalono indywidualny program lub tok nauki,
- Kandydaci z problemami zdrowotnymi, ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią specjalistycznej poradni psychologiczno - pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej posiadający opinię poradni psychologiczno - pedagogicznej lub innej publicznej poradni specjalistycznej.
9. Do klasy programowo wyższej (na semestr programowo wyższy) w szkole ponadgimnazjalnej oraz szkole ponadpodstawowej przyjmuje się ucznia na podstawie:
- Świadectwa ukończenia klasy programowo niższej (wpisu do indeksu potwierdzającego ukończenie semestru programowo niższego albo zdanie egzaminu eksternistycznego z obowiązujących zajęć edukacyjnych, stanowiących podbudowę semestru programowo wyższego) w szkole publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanego przez szkołę, z której uczeń odszedł,
- Pozytywnych wyników egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzonych na warunkach określonych w odrębnych przepisach, w przypadku przyjmowania do szkoły ponadgimnazjalnej ucznia spełniającego obowiązek nauki poza szkołą, do klasy programowo wyższej niż to wynika z ostatniego świadectwa szkolnego ucznia zmieniającego typ szkoły lub profil klasy, do szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły ponadpodstawowej ucznia przechodzącego ze szkoły niepublicznej nieposiadającej uprawnień szkoły publicznej (egzaminy klasyfikacyjne przeprowadza się z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ujętych w szkolnym planie nauczania dla klasy programowo niższej od klasy, do której uczeń przechodzi, z wyjątkiem zajęć edukacyjnych z wychowania fizycznego. Różnice programowe z zajęć edukacyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi, są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.)

 

TERMINARZ REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2007/2008

TERMIN
DO GODZINY
 
od 23 kwietnia do 18 maja
(piątek)
15 :00
Kandydat do szkoły składa dokumenty
22 czerwca
(piątek)
Kandydat otrzymuje świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

25 czerwca
(poniedziałek)
15 :00
Kandydat do szkoły dostarcza świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego
27 czerwca
(środa)
15 :00
Szkoła ogłasza listę kandydatów przyjętych do szkoły
29 czerwca
(piątek)
15 :00
Kandydat potwierdza wolę podjęcia nauki w ZSUG w Pleszewie
02 lipca
(poniedziałek)
9 :00
Szkoła ogłasza listę przyjętych kandydatów do szkoły

Decyzja Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych


Strona główna  |  Dyrekcja  |  Grono pedagogiczne  |  Aktualności  |  Galeria zdjęć  
Archiwum  |  Rekrutacja  |  Rekord Guinnessa  |  Historia  |  Współpraca  

Zespół Szkół Usługowo - Gospodarczych w Pleszewie 2006/2007